İzcilerimiz -40 derecede şehitlerimizi andı  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

İzcilerimiz -40 derecede şehitlerimizi andı

İzcilerimiz -40 derecede şehitlerimizi andı
  • İzcilerimiz -40 derecede şehitlerimizi andı
  • İzcilerimiz -40 derecede şehitlerimizi andı
  • İzcilerimiz -40 derecede şehitlerimizi andı
27 Aralık 2016 Salı Saat 11:11 l Bu haber toplam (1600) defa okunmuştur

İZCİLİK

İzcilerimiz, Sarıkamış’ta şehit düşen binlerce vatan evladını, harekatın 102.yılında dualarla andı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor İzcilik branşı Sarıkamış harekatı sırasında Allahuekber Dağlarında donarak şehit düşen mehmetçiklerin anısına, harekatın 102. Yılında -40 derecede dualarla andı. Allahuekber Dağlarında şehit düşen mehmetçiklerin anısına izciler, 3000 metre  rakımlı Allahuekber Dağları Milli Parkı bölgesinde kamp kurdu. Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampına   Kağıtspor İzci liderlerinden İsmail Önder Samur, Muhammet Ertop, Ertan Silan ve İzci gönüllülleri katılırken, Balkan ülkeleri, Lübnan, Filistin, Suriye, ve Kerkük’ten de izci ve liderler katıldı.

 

KARS KAPI ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü izcileri, Erzurum Kars kapı şehitliğini ziyaret ederek Osmanlı topraklarının dört bir yanından gelen şehitlerin mezarları başında dualar okudu. 9. Kolordu ile Enver Paşa’nın karargah kurduğu, Şenkaya ilçesine bağlı Gaziler Köyünde düzenlenen anma programına katıldı. Sarıkamış Harekatı’n da şehit olan askerlerin anıldığı programda, 85. Alay sancağının, Bardız Köyü Cami minaresine çekilişi, temsili olarak canlandırıldı.

 

-40 DERECEDE 10 KM’LİK YÜRÜYÜŞ

Kağıtsporlu İzciler, Bardız köyünden Allahuekber Dağlarının 3 bin metre yüksekliğinde bulunan ve şehitliklerin bulunduğu Kaynak Yayla bölgesine 10 kilometrelik bir tırmanış sonucu ulaştı. Hava sıcaklığının gece -40 dereceyi bulduğu bölgede kurdukları çadırlarda konakladılar. Şehitliklerin bulunduğu yerlere giderek, dedelerinin şehit oldukları noktalarda dua etti. İzciler, cepheye giden ve seve seve canını veren, toprağı vatan yapan bir nesli saygıyla anarak minnetlerini sundular.

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 İzcilerimiz -40 derecede şehitlerimizi andı
VAVSE İnternet Hizmetleri