İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı

İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı
  • İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı
  • İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı
  • İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı
  • İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı
  • İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı
10 Ocak 2018 Çarşamba Saat 16:21 l Bu haber toplam (856) defa okunmuştur

İZCİLİK

Kağıtsporlu izciler Diriliş Kamp Alanında yaptıkları etkinlik ile Sarıkamış Şehitlerini andı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu izciler Sarıkamış harekâtı sırasında şehit düşen dedelerini, harekâtın 103.yılında Samanlı Dağlarında bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Diriliş Kampında gerçekleştirilen kamp ile andı. Kamp müdürlüğünü izci liderlerinden Alper Önder Döner ve Rana Gökdemir’in üstlendiği kampa Kağıtsporlu 380 izci, izci gönüllüleri ve izci liderleri katıldı.

Tarihe tanıklık ettiler

Kampın ilk akşamı gerçekleştirilen programda izcilere Sarıkamış harekâtı ve doğu cephesi hakkında bilgi verildi. Kağıtsporlu izciler gecenin ilerleyen saatlerinde Sarıkamış Harekâtı sırasında donarak şehit olan dedelerinin anısına ay yıldızlı bayrak ve meşaleler ile şehitlere saygı yürüyüşü gerçekleştirdiler. Kampın ikinci gününe uyanan izciler bu kez Sarıkamış harekâtında cepheye erzak ve cephane taşırken şehit olan 120 genç için 10 kilometrelik yürüyüş gerçekleştirdiler.  Anma etkinliklerinin yanı sıra izcilere kampta; Ahşap Yakma, Okçuluk, Mas Güreşi, Matrak, İzci Marşları ve Paracord bileklik yapımı eğitimleri de verildi.

Kampta O An Fotoğraf Yarışması

Kamp ateşi programı sonunda 2017 yılında düzenlenen “Kampta O An” fotoğraf yarışmasında ödül almaya hak kazanan izcilere ödülleri verildi. Oymak kategorisi birinci Hüseyin Ethem Bayrak'a Kulüp Başkanı Ali Yeşildal, Ocak Kategorisi Birincisi Ahmet Salim Işığa Kulüp İkinci Başkanı İslam Yücel, Mansiyon kategorisinde ödül kazanan Ubeydullah Aydın’a Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgili  ödüllerini verdi.

Şehit Polis Fethi Sekin Unutulmadı

Kamp ateşi programına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı ve Kağıtspor kulüp başkanı Ali YEŞİLDAL ve Kulüp Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. İzmir Adliyesi önünde vatanı savunmak için gözünü kırpmadan şehit olan polis memuru Fethi SEKİN ve tüm şehitlerimizin için Kuran- I Kerim tilaveti okunması ile başlayan kamp ateşi programı kahramanlık marşları ve Sarıkamış Şehitleri gösterisi ile devam etti.  Program sonunda konuşan Yeşildal  “Sizlere bakınca 103 yıl önce Çanakkale’de Sarıkamış’ta ve çok uzak tarih olmayan 15 Temmuz hain darbe girişiminde vatanı için gözünü kırpmadan şehit olan kahramanların ruhunu ve inancını görüyorum.  Bizler sizleri çok önemsiyoruz sizler bu aziz vatanın geleceğisiniz.  Sizleri ve sizlerin yetişmesinde emeği olan tüm izci liderlerimizi tebrik ediyorum.” dedi. Program Yönetim Kurulu üyeleri ve izcilerin birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı
VAVSE İnternet Hizmetleri