Mavi beyazlı, Atletler Mersinden İki Madalya ile Döndü  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Mavi beyazlı, Atletler Mersinden İki Madalya ile Döndü

Mavi beyazlı, Atletler Mersinden İki Madalya ile Döndü
  • Mavi beyazlı, Atletler Mersinden İki Madalya ile Döndü
  • Mavi beyazlı, Atletler Mersinden İki Madalya ile Döndü
  • Mavi beyazlı, Atletler Mersinden İki Madalya ile Döndü
21 Şubat 2018 Çarşamba Saat 14:47 l Bu haber toplam (1126) defa okunmuştur

ATLETİZM

Büyükşehirli atletler Mersin’deki Seyfi Alanya Atlamalar Şampiyonasında bir altın ve bir bronz madalya kazandı.

Atletizm Federasyonu Faaliyet Takviminde yer alan ve Mersinde düzenlenen Atmalar Ligi’nin ilk kademesi olan Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası müsabakaları sonuçlandı. Mersinin yetiştirmiş olduğu eski milli atlet olan Seyfi Alanya adına gerçekleştirilen şampiyona 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. İki gün süren ve toplam 32 grupta yarışmaların yapıldığı kupada 287 atıcı mücadele etti.

TÜRK, DİSK ATMADA ÜÇÜNCÜ OLDU

Şampiyonanın ilk günü oldukça çekişmeli müsabakalara sahne oldu. U16 müsabakalarında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü alt yapısından yetişen sporcu Abdulkadir Türk, ilk önemli şampiyonasına  katılmanın heyecanıyla disk atma branşında atışlarına başladı. Başarılı altyapı sporcusu Abdulkadir Türk, 44 metrelik disk atışıyla 3. olmayı başardı.

DOĞAN ÇİFTÇİ, TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Şampiyonanın ikinci gününde Yıldızlar Kategorisi Cirit branşında piste çıkan mavi beyazlı bir diğer isim olan Doğan Çiftçi, 64.81 metrelik atışıyla rakiplerini geride bırakarak birinci olmayı başardı. Önemli bir atış gerçekleştiren sporcumuz bu atışıyla Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (T.O.H.M)’a seçilerek olimpiyatlara gitme yolunda bir adım daha hedefine yaklaşmış oldu. Sporcuların antrenörü olan Hakan Yiğit müsabakaların ardından “Sporcularımızı göstermiş oldukları gayret ve başarıdan dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Mavi beyazlı, Atletler Mersinden İki Madalya ile Döndü
VAVSE İnternet Hizmetleri