İzciler Topluma Hizmette Yarıştı







  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

İzciler Topluma Hizmette Yarıştı

İzciler Topluma Hizmette Yarıştı
  • İzciler Topluma Hizmette Yarıştı
  • İzciler Topluma Hizmette Yarıştı
  • İzciler Topluma Hizmette Yarıştı
  • İzciler Topluma Hizmette Yarıştı
  • İzciler Topluma Hizmette Yarıştı
26 Şubat 2018 Pazartesi Saat 12:45 l Bu haber toplam (934) defa okunmuştur

İZCİLİK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu İzciler, 15-22 Şubat ‘İzci Yararlıdır Haftası’ sebebi ile topluma hizmet faaliyetleri düzenledi.

İzci Yararlıdır Haftası, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü izcileri tarafından bir dizi etkinlik ile kutlandı. Mavi Beyazlı izciler hafta boyunca şehitlik ziyareti ve temizliği, cami temizliği, kuş yuvası yapımı, kuş yemliği yapımı, sokak hayvanları için barınak ve yemleme çalışması, ihtiyaç sahibi ailelere yardım ve fidan dikimi gibi toplamda 26 farklı etkinlik gerçekleştirdi.

Vatan Müdafaasında Şehit Düşen Büyüklerini Unutmadılar

Ertuğrul Gazi, Maria Anne, Sezai Karakoç İzci üniteleri, Bağçeşme’de bulunan Namazgâh Şehitliğini ziyaret etti. Ziyarete gelen genç izciler, Kocaeli’nin ilk Hava Şehidi olan Remzi Bey hakkında bilgi sahibi oldu.

İzciler Kurtuluş Savaşı sırasında İzmit’te şehit olan kahraman büyüklerinin mezarları başında Kuran-ı Kerim okuyup dua etti.

Doğa Ve Hayvan Dostu İzciler

Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu, Akçakoca, Albayrak, Merkez, Gazi Süleyman Paşa, Mimar Sinan, Hayme Ana ve Hüma Hatun izci üniteleri izci yararlıdır haftası kapsamında; fidan dikimi, kuş yuvası ve yemliği yapımı, sokak hayvanları için barınak ve yemlik yapımı etkinliklerini gerçekleştirdiler.

Akçakoca, Merkez, Hayme Ana ve Darıca Aslan Çimento izci üniteleri kuş yemlikleri hazırlarken Gazi Süleyman Paşa ve Hüma Hatun izci üniteleri ise bahar aylarında Güney Yarımküreden göç edip gelecek kuşların güvenli yuvalarını hazırladı. Hazırlanan yemlik ve yuvalar, Albayrak ve Hayme Ana izci üniteleri tarafından ev, okul, park ve yeşil alanlara yerleştirildi.

Cami Temizlediler

Mavi beyazlı Akşemsettin ve Serdar izci üniteleri ‘İzci Yararlıdır Haftası’ kapsamında Cami Temizliği yaptı. İzciler liderleri eşliğinde Serdar ve Körfez Emlak Konut camileri çevresinde temizlik ve mıntıka çalışması yapan izcilere cami cemaati ve mahalle sakinleri teşekkür etti.

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 İzciler Topluma Hizmette Yarıştı
VAVSE İnternet Hizmetleri