3. İzci Olimpiyatlarına Yoğun Katılım  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

3. İzci Olimpiyatlarına Yoğun Katılım

3. İzci Olimpiyatlarına Yoğun Katılım
  • 3. İzci Olimpiyatlarına Yoğun Katılım
  • 3. İzci Olimpiyatlarına Yoğun Katılım
  • 3. İzci Olimpiyatlarına Yoğun Katılım
  • 3. İzci Olimpiyatlarına Yoğun Katılım
  • 3. İzci Olimpiyatlarına Yoğun Katılım
09 Nisan 2018 Pazartesi Saat 14:09 l Bu haber toplam (734) defa okunmuştur

İZCİLİK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor İzcilik Branşı ve Kocaeli İzcilik İl Temsilciliği’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği izci olimpiyatlarına katılım yoğun oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor İzcilik Branşı ve Kocaeli İzcilik İl Temsilciliği’ 3. İzci Olimpiyatlarını düzenledi. Sekapark’a kurulan parkurda gerçekleşen etkinliğe Kocaeli’deki izcilik kulüplerinden 55 oba ve 350 izci katıldı. Etkinliğe Kağıtspor Kulübü İzcilerinin yanı sıra Kartepe İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü, Gölcük Belediye Spor Kulübü, İzmit Belediye Spor Kulübü,  Yarımca İzcilik Gençlik ve Doğa Sporları Kulübü, Bizim Kuşak İzcilik Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Güzergah İzcilik Kulübü ve Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü izcileri de katılım sağladı.

Oba ve Ekipler Centilmence Yarıştı

Obalar ve ekipler kategorilerinde; Yapboz, Labirent, Top Taşıma, Denge Tahtası, Bilgeç, Top Atma, Sürünme, Örümcek Ağı, Denge Tahtası, Lastik Geçişi, Adım Merdiveni ve Tırtıl etaplarında centilmence yarıştılar.

Velilerde Destek Verdi

Yarışmaya önceden hazırlanan izciler, parkur boyunca kıyasıya mücadele etti. İzcilere alana gelen velileri de alkışlarla destek verdi. Oba ve Ekip ruhunu geliştirecek şekilde hazırlanan parkurda aynı zamanda izciler temel bilgi ve becerilerini de geliştirme fırsatı buldular. Üçüncü İzci Olimpiyatlarının sonunda dereceye giren oba ve ekiplere eğitimci izci liderleri ve kulüplerin yöneticileri madalya ve kupalarını taktim etti.

Özyılmaz, Katılımcılara Teşekkür Etti

Faaliyet sonunda konuşan Kağıtspor Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bahadır Özyılmaz “Katılan kulüplerin temsilcilerine ve izcilerine teşekkür ederek, geleneksel hale gelen etkinliğin büyüyerek devam edeceğini’’ belirtti. Üçüncü 3. İzci Olimpiyatlarına katılan izci ve izci liderleri faaliyet sonunda bir araya gelerek günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 3. İzci Olimpiyatlarına Yoğun Katılım
VAVSE İnternet Hizmetleri