Bilek Güreşçiler, Sofya Biletini Aldı  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Bilek Güreşçiler, Sofya Biletini Aldı

Bilek Güreşçiler, Sofya Biletini Aldı
  • Bilek Güreşçiler, Sofya Biletini Aldı
  • Bilek Güreşçiler, Sofya Biletini Aldı
  • Bilek Güreşçiler, Sofya Biletini Aldı
10 Nisan 2018 Salı Saat 17:55 l Bu haber toplam (618) defa okunmuştur

KULÜP HABERLERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nün bilek güreşçileri, Türkiye Şampiyonasında elde ettikleri başarılı sonuçlar sayesinde Sofya’daki Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness, Bilek Güreşi Federasyonu (TVGFBF) tarafından Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir otelde düzenlenen şampiyonaya 163 kulüpten, 1.017 sporcu katıldı.

Kadın ve erkeklerde sporcular; sağ ve sol kolda, 18 yaş altı, 21 yaş altı, büyükler ve masterler kategorilerinde kendi sıkletlerinde dört gün boyunca mücadele etti. Sofya’da yapılacak olan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında mücadele edecek olan sporcularında belirleneceği şampiyonada Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nün sporcuları da yarıştı.

Kağıtsporlu bilek güreşçiler, 3 madalya kazandı

Kemer’de yapılan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasında mücadele eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü sporcularından; Büyük Bayanlar +80 kiloda mücadele eden Nurcihan Gönül Sağ ve Sol Kolda şampiyon, 21 Yaş Altı 60 kiloda ise Reyhan Yıldız Sol Kolda 2. oldu.

Elde ettikleri başarılı sonuçlar ile her iki sporcumuz, Bulgaristan’ın Sofya kentinde yapılacak olan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasına milli takımımız ile beraber katılmaya hak kazandı.

Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara, madalya ve kupaları kürsüye çağrılarak, protokol tarafından verildi.

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Bilek Güreşçiler, Sofya Biletini Aldı
VAVSE İnternet Hizmetleri